Aktualności

Ważne informacje dla Wydawców Profi Credit

W związku ze zmianami prawnymi przekazujemy informacje dla Wydawców w kampaniach pożyczki gotówkowej oraz pożyczki pozabankowej Profi Credit.

 
Profi Credit

Internetowe reklamy tekstowe - konieczność umieszczenia pełnego przykładu reprezentatywnego oraz RRSO. Wielkość czcionki w przykładzie reprezentatywnym musi być tożsama z głównym przekazem.

Strony internetowe:
- konieczność umieszczenia pełnego przykładu reprezentatywnego w stopce strony w uśrednionym rozmiarze czcionki - mając na względzie rozmiary czcionek zastosowane przy określaniu kosztów kredytu, w taki sposób, aby przykład reprezentatywny był widoczny i czytelny dla odbiorcy;
- osobny element z informacją o RRSO powinien znajdować się w okolicach formularza kontaktowego oraz informacji o wysokości udzielanej pożyczki w sposób widoczny dla odbiorcy;
- należy zadbać o to, aby tła stron internetowych nie utrudniały odczytania w/w informacji;

Kreacje e-mailingowe - RRSO należy uwzględnić w layoucie, przykład reprezentatywny powinien zostać umieszczony w stopce wiadomości w rozmiarze czcionki tożsamej z przekazem marketingowym.

RRSO 89,93 %

Przykład reprezentatywny:
Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) - 9,80%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 6 592 zł składają się: opłata przygotowawcza – 129 zł, prowizja - 3 971 zł, oprocentowanie - 1 592 zł, "Twój Pakiet" - 900 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 89,93%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 322 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 11 592 zł. Stan na dzień 21.07.2017.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej klienta.

W niedługim czasie w naszym AdServerze pojawią się również zaktualizowane bannery reklamowe - prosimy, by nie używać innych materiałów w kreacjach graficznych.