Promocje bankowe - jak skutecznie zarabiać na bankach?

Promocje bankowe - jak skutecznie zarabiać na bankach?

Korzystanie z oferty banków to nie tylko wygoda i duże możliwości. Może dać nam także inne benefity. Promocje bankowe umożliwiają zdobycie dodatkowych środków lub szansę na ciekawe nagrody.

W dzisiejszych czasach wykorzystywanie potencjału nowoczesnej bankowości to praktycznie konieczność, która w znacznym stopniu ułatwia nasze życie. Bez niej niemożliwe byłoby chociażby opłacanie rachunków, dokonywanie zakupów czy uzyskiwanie dodatkowej gotówki w postaci kredytów. Rosnąca konkurencja i nowe możliwości techniczne sprawiają, że oferta instytucji finansowych jest coraz bardziej atrakcyjna i elastyczna. Z drugiej strony: coraz trudniej pozyskać im nowych klientów i utrzymać tych, którzy już zdecydowali się na korzystanie z ich usług. Promocje bankowe odgrywają ważną rolę w tym zakresie. Dla konsumentów oznaczają najczęściej zastrzyk gotówki bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Dzięki nim zarabianie na bankach jest możliwe, jednak – jak w przypadku każdej decyzji związanej z życiem finansowym – musi być dokładnie przemyślane.


Promocje bankowe: sposób na zyski

Promocje w bankach towarzyszą nam od wielu lat. Przybierają przy tym różne formy i dotyczą różnych produktów. Najczęściej wzbogacają ofertę kont osobistych, kart kredytowych, lokat czy kredytów konsumpcyjnych. W większości przypadków są także adresowane do nowych klientów lub osób, które aktualnie nie korzystają z konkretnego produktu w danej instytucji finansowej. Promocje bankowe dają przy tym różne profity. Bardzo często w zamian za spełnienie warunków ujętych w regulaminie otrzymamy gotówkę. W niektórych przypadkach można liczyć na nagrody innego typu, np. sprzęt elektroniczny czy vouchery do wykorzystania w punktach partnerskich. Równocześnie szansę na skorzystanie z proponowanych przez banki promocji mają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Najlepsze promocje Bankowe na Zgarnij Premie

Okazje bankowe pod lupą

Propozycje instytucji są często tak atrakcyjne i różnorodne, że niektórzy konsumenci czerpią w ten sposób regularny dochód. Zarabianie na bankach jest jak najbardziej możliwe. Jednocześnie warto jednak zwrócić uwagę na konkretne warunki każdej promocji. Aby otrzymać środki lub nagrodę, trzeba spełnić określone wymagania. To, jak będą się prezentować, zależy od konkretnego przypadku oraz produktu. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że czasami może wiązać się to z dodatkowymi kosztami lub obowiązkami, których pominięcie uniemożliwi czerpanie profitów z promocji w bankach. Przed przystąpieniem do programu obowiązkiem każdego konsumenta jest więc poznanie zarówno oferty, jak i szczegółowych regulacji dotyczących promocji i ogólnej taryfy banku.

Konto osobiste z bonusem

Bardzo często klienci poszukujący promocji bankowych znajdują propozycje kont osobistych gwarantujących osiągnięcie dodatkowych korzyści. Duża popularność tego rozwiązania pozwala instytucjom na zdobycie nowych klientów. Dla zainteresowanych zarabianiem na bankach osób jest z kolei dobrą okazją do pozyskania dodatkowej gotówki bez ryzyka poniesienia dodatkowych opłat. W większości przypadków, aby skorzystać z okazji, należy:

  • Spełnić wymogi dotyczące aktywności: zazwyczaj dotyczące kont osobistych promocje w bankach opierają się na konieczności utrzymania przez wybrany okres (najczęściej kilku miesięcy) ruchu na rachunku. W warunkach promocji bankowej możemy więc znaleźć np. wymóg dokonania określonej liczby transakcji bezgotówkowych, otrzymania wpływów w zdefiniowanej wysokości albo aktywowania usługi bankowości mobilnej.
  • Zaakceptować zgody marketingowe: bardzo częstym wymogiem jest również wyrażenie zgód marketingowych. Jeżeli nie zezwolimy pracownikom banku na kontakt w tym zakresie, często nie będziemy mogli czerpać korzyści z promocji bankowych.

 

Wiele instytucji posiada również ciekawe akcje promocyjne adresowane do klientów biznesowych. Przedsiębiorcy decydujący się na współpracę z konkretnym bankiem mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki np. w zamian za otrzymywanie regularnych wpływów czy opłacanie z rachunku kosztów prowadzenia działalności, takich jak składki ZUS czy zaliczki na podatek dochodowy.

Korzyści z karty kredytowej

Zarabianie na bankach jest możliwe także dzięki korzystaniu z kart kredytowych. Z pewnością jednym z najbardziej rozpowszechnionych działań promocyjnych w tym segmencie jest usługa moneyback. Umożliwia ona odzyskanie części środków za zakupy dokonane przy pomocy plastiku. Jednocześnie jednak warunki znacznie się od siebie różnią: część promocji bankowych obejmuje wszystkie transakcje, inne ograniczają się do środków wydanych w określonych punktach partnerskich czy sklepach biorących udział w programie. Znacznie różni się od siebie również sposób wypłaty środków. W jednym przypadku te trafią bezpośrednio na nasz rachunek, w innym będą dostępne np. w postaci voucherów, które będzie można wykorzystać w wybranym miejscu.

Nie tylko pieniądze

W czasach, w których znalezienie klienta jest coraz trudniejsze, również okazje bankowe stają się coraz bardziej zróżnicowane. Nie zawsze sprowadzają się przy tym do otrzymywanych wprost na konto środków. Wiele instytucji szuka nowych klientów, oferując im np. smartfony, tablety czy laptopy w zamian za skorzystanie z wybranego produktu, najczęściej karty kredytowej. Po uzyskaniu akceptacji złożonego wniosku (i spełnieniu określonych warunków) możemy więc wejść w posiadanie całkiem cennego sprzętu elektronicznego. Warto jednak pamiętać, że karta kredytowa to bardzo przydatne narzędzie, ale wymaga przy tym odpowiedzialnego podejścia i skrupulatnego monitorowania stanu swoich finansów. Z promocji bankowych również należy korzystać w przemyślany sposób.

Wymogi są ważne

Nie każdy będzie mógł czerpać zyski z zarabiania na bankach, zwłaszcza jeżeli akcja promocyjna dotyczy produktów kredytowych. Instytucje wprowadzają różne regulacje w tym zakresie. Zazwyczaj spotkamy się z następującymi warunkami:

  • Odpowiednia zdolność kredytowa: potrzebujemy jej nie tylko do zaciągnięcia kredytu, jest niezbędna także w przypadku karty kredytowej. Jeżeli analitycy uznają, że jest zbyt niska, nie będziemy mogli wobec tego skorzystać z wybranej promocji bankowej. Oczywiście to samo w sobie może stać się doskonałym motywatorem do popracowania nad domowym budżetem i zwiększenia swoich możliwości.
  • Staż pracy: częstym wymogiem instytucji jest również staż pracy w danej firmie. Wiele z nich oczekuje przynajmniej kilkumiesięcznego doświadczenia w konkretnej organizacji oraz perspektyw na otrzymywanie stałych dochodów w przyszłości. Doświadczenie zwykle odgrywa jeszcze ważniejszą rolę w przypadku przedsiębiorców. Większość instytucji będzie wymagała przynajmniej rocznego okresu prowadzenia działalności.
  • Dochody na określonym poziomie: wnioskując o kartę kredytową lub kredyt w ramach promocji bankowej, bardzo często spotkamy się z wymogiem osiągania konkretnych dochodów. W niektórych przypadkach może zadecydować to o możliwości wzięcia udziału w wybranej akcji promocyjnej.

 

Łatwiejsze oszczędzanie

Efektywne zarabianie na bankach jest możliwe również dzięki założeniu lokat lub kont oszczędnościowych z atrakcyjnym oprocentowaniem. Zwykle tego typu propozycje adresowane są do nowych klientów i dotyczą jedynie wybranego okresu. Choć nie każdy będzie skłonny uznać to za promocję bankową, w rzeczywistości ta propozycja może dać jeszcze większe zyski niż popularne akcje. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z promocji w bankach w tym zakresie warto jednak skrupulatnie zaznajomić się z warunkami. Oprócz samego oprocentowania powinniśmy poznać maksymalny czas prowadzenia lokaty, okres kapitalizacji odsetek oraz maksymalną kwotę, którą możemy wpłacić.

 

Z czym to się wiąże?

Aby z zarabiania na bankach czerpać wyłącznie profity i nie musieć niepokoić się o stan swoich finansów, należy przede wszystkim zawsze zapoznawać się ze wszystkimi dokumentami. Niekiedy regulamin promocji bankowej przewiduje np. konieczność skorzystania z innego produktu banku, który może generować dodatkowe koszty. Szczególnej uwagi wymagają produkty kredytowe: wbrew pozorom nawet nieużywane karty wpływają na naszą zdolność kredytową, ich obsługa sama w sobie również może okazać się kosztowna. Jeżeli decydujemy się na skorzystanie z okazji bankowej, pamiętajmy o dokładnym wywiązywaniu się ze swoich obowiązków. Ich lekceważenie albo problemy ze spłatą zadłużenia mogą wiązać się nie tylko z brakiem profitów wynikających z promocji, ale również z dodatkowymi kosztami.