Spam

Spam to masowe, niezamówione informacje. Najczęściej jest on rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej, przez komunikatory lub w postaci komentarzy na stronach internetowych np. blogach, forach dyskusyjnych, ewentualnie przez wiadomości SMS i obejmuje materiały reklamowe.

W Systemie Partnerskim wysyłanie spamu jest zabronione. Naturalnie nasi wydawcy nie muszą ograniczać się z promowaniem dostępnych programów jedynie do własnych witryn, jednak zobowiązani są do przestrzegania naszego Regulaminu i niepodejmowania niedozwolonych działań (opisanych w Załączniku nr 2).

Przykładowo: w celu reklamowania produktów i usług naszych dostawców przez mailingi należy otrzymać akceptacje naszego Zespołu na podjęcie tej formy współpracy oraz posiadać legalną (zgłoszoną do GIODO) bazę klientów, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej. Nie zgadzamy się na wysyłanie wiadomości zawierających ofertę dostępną w SP osobom i firmom, które nie są zainteresowane jej otrzymywaniem.

Jednocześnie zaznaczamy, że prawidłowe mailingi zawierają informacje o nadawcy oraz pozwalają zrezygnować z ich dalszego otrzymywania (subskrypcji). Spam natomiast nie daje takiej możliwości i zazwyczaj jest wysyłany anonimowo.